Wideokonferencje netPR.pl przekraczają granice

Wideokonferencje netPR.pl przekraczają granice

15 października odbyła się pierwsza adresowana do europejskich mediów wideokonferencja wykorzystująca rozwiązania technologiczne netPR.pl. Zorganizowała ją agencja Martis Consulting dla CTL Logistics - koncernu logistycznego, największego prywatnego przewoźnika kolejowego w Polsce.

Konferencja zgromadziła dziennikarzy mediów branżowych, zainteresowanych tematyką logistyki i spedycji, zlokalizowanych na terenie całej Europy.

Rozważaliśmy zorganizowanie tradycyjnej konferencji prasowej w Berlinie, ale liczyliśmy się z tym, że rozproszenie redakcji zainteresowanych tematyką transportu towarowego wpłynie na frekwencję - mówi Magdalena Lejman z agencji Martis Consulting. - Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie wideokonferencji, wykorzystując narzędzia netPR.pl. Dzięki takiej formule mogliśmy skuteczniej dotrzeć do dziennikarzy - dodaje.

Konferencja prowadzona była w języku angielskim. Dla dziennikarzy przygotowano dedykowany konferencjom prasowym anglojęzyczny interfejs, który umożliwiał zapoznanie się z biogramami wszystkich prelegentów, agendą spotkania oraz pobranie materiałów konferencyjnych. Przekaz obejmował nie tylko transmisję wideo, ale również pokaz slajdów. Dziennikarze zadawali pytania za pośrednictwem moderowanego czatu.

Komunikacja z dziennikarzami obejmowała przesłanie informacji o konferencji, z prośbą o wyrażenie zainteresowania uczestniczeniem w niej oraz informacji o rozpoczynającej się konferencji - z indywidualnym tokenem, którego kliknięcie dołączało do transmisji wydarzenia. Takie rozwiązanie pozwala na identyfikację uczestników i sprawia, że w transmisji biorą udział tylko osoby zaproszone.

Systemy wideokonferencji to współczesne, bardzo efektywne narzędzia komunikacji z dziennikarzami - nie tylko w wymiarze międzynarodowym. W warunkach polskich ich wykorzystanie jest dowodem na zrozumienie specyfiki pracy dziennikarzy. Oprócz większej efektywności jest również tańsze i lepsze wizerunkowo - mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl.

Systemy wideokonferencyjne netPR.pl oferowane są w sprzyjającym informatyzacji przedsiębiorstw modelu biznesowym SaaS - Software as a Service. Są bardzo łatwo integrowane z witrynami firmowymi, a w szczególności - rozwiązaniami systemów biur prasowych i serwisów relacji inwestorskich wykonanych w technologiach netPR.pl.

 

***

netPR.pl Sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich, technologii wideo w Internecie (hosting wideo, systemy wideokonferencji). Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Grupa Uniqa, Ergo Hestia SA, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, Grupa TP, Grupa Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - http://media.netpr.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.

Martis CONSULTING to firma doradztwa komunikacyjnego, świadcząca usługi z zakresu komunikacji dla przedsiębiorstw, instytucji finansowych i organizacji społecznych. Specjalizuje się w obsłudze spółek giełdowych, doradztwie strategicznym, PR korporacyjnym i finansowym, prowadzi także szkolenia medialne i z zakresu komunikacji. Wśród klientów firmy są największe krajowe firmy, z których większość jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa CTL Logistics jest największym polskim prywatnym przewoźnikiem kolejowym. Koncern oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy i samochodowy, spedycję, dzierżawę taboru, przeładunek, obsługę bocznic oraz doradztwo celne. Obecnie w skład korporacji wchodzi 20 spółek mających swoje siedziby w Polsce oraz poza jej granicami. Spółki z Grupy CTL Logistics posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 oraz 10 zaświadczeń SQAS potwierdzających najwyższe światowe standardy jakości i bezpieczeństwa w obsłudze materiałów niebezpiecznych.
www.ctl.eu