Internetowe transmisje wideo dla energetyki

Internetowe transmisje wideo dla energetyki

netPR.pl wdrożył system internetowych transmisji wideo w Grupie ENERGA, jednej z największych polskich grup energetycznych. Będzie on wykorzystywany do transmisji konferencji prasowych, a w przyszłości może być także pomocny w relacjonowaniu wydarzeń biznesowych, jak również w komunikacji wewnętrznej firmy.

Zintegrowany z witryną internetową Grupy ENERGA  system wideokonferencji potwierdza, że przekaz wideo jest naturalnym kierunkiem rozwoju działań komunikacyjnych w sieci. Pozwoli na zwiększenie zasięgu tradycyjnych konferencji prasowych, otwierając nowy kanał dostępu do żywej informacji dla dziennikarzy i innych osób zainteresowanych tematyką energetyczną.

Pierwszy raz wykorzystaliśmy system transmisji internetowych w ubiegłym miesiącu. Umożliwił on udział ponad dwudziestu gdańskim, olsztyńskim, kaliskim, elbląskim i branżowym dziennikarzom w  konferencji prasowej, która miała miejsce w Warszawie -  mówi Beata Ostrowska, rzecznik Grupy Energa SA. -Ten rezultat bardzo dobrze rokuje na przyszłość, efekt osiągnęliśmy praktycznie bez  przygotowania dziennikarzy do takiej formy kontaktu. Otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych potwierdzających użyteczność takiej możliwości uczestnictwa w organizowanych przez Grupę ENERGA wydarzeniach - dodaje.

Bardzo ważnym atutem systemu są duże możliwości jego wykorzystania w wewnętrznej komunikacji firmowej, szczególnie w dużej, rozproszonej terytorialnie organizacji. Praktycznie natychmiastowo może zostać wykorzystany w komunikacji wewnętrznej, stając się źródłem oszczędności. Zaawansowane funkcje systemu oraz model biznesowy SaaS, sprzyjający rozwojowi narzędzia powodują, że wdrożony system może w przyszłości zostać wykorzystany także jako efektywne narzędzie komunikacji z klientami, wsparcie sprzedaży oraz jako firmowe centrum e-learningowe.

Kolejną unikalną cechą wdrożonego systemu jest możliwość archiwizacji wydarzeń i  udostępniania zapisów przez stronę internetową firmy. Archiwizacja obejmuje nie tylko zapis audio/wideo, ale również zsynchronizowany z filmem pokaz slajdów wyświetlanych w trakcie transmisji. Nagranie może zostać automatycznie udostępnione osobom, które nie mogły uczestniczyć w konferencji.

Projektując interfejs systemu wideokonferencji dla Grupy ENERGA zwrócono szczególną uwagę na kontakt z uczestnikami oraz przyjazność interfejsu. Komunikacja z osobami zaproszonymi do udziału w wydarzeniu online może być zaplanowana i zdefiniowana już na etapie przygotowywania transmisji. Obejmuje ona możliwość potwierdzenia udziału w wideokonferencji oraz przywołanie SMS-em do komputera w momencie rozpoczęcia transmisji.

Strona www, na której prowadzona jest transmisja z wydarzenia, umożliwia zapoznanie się z sylwetkami prezenterów, poprzez udostępnienie zdjęć i krótkich biogramów, a także z agendą konferencji. Mimo że każdy uczestnik wydarzenia jest jednoznacznie identyfikowany, to nie jest wymagane od uczestników logowanie do systemu. Autoryzacja odbywa się poprzez indywidualny token.

Systemy wideokonferencyjne netPR.pl wykorzystują już m.in.: BRE Bank SA, ING Bank SA, Agencja Neuron Public Relations.

 

###

netPR.pl Sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w Internecie. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, Grupa TP, Grupa Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - http://media.netpr.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.

Grupa ENERGA jest jedną z czterech polskich grup energetycznych. Głównym obszarem jej działalności jest wytwarzanie, obrót, dystrybucja i przesył energii. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa ENERGA prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce, na obszarze 75 tys. km kw. Eksploatuje i utrzymuje w pełnej sprawności 162 tys. km linii energetycznych, przesyłając nimi ponad 20 TWh energii rocznie. Grupa ENERGA to krajowy lider w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. 45 elektrowni wodnych zapewnia jej 30-procentowy udział w rynku produkcji energii zielonej. Do jej sieci przyłączone są liczne wiatraki, małe elektrownie wodne, biogazownie. Grupa odgrywa również wiodącą rolę na krajowym rynku sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia ze źródeł odnawialnych. Grupa ENERGA to także jeden z największych pracodawców w Polsce - zatrudnia ponad 12,5 tys. osób.