netPR.pl angażuje się w promowanie standardu wymiany informacji biznesowych XBRL

netPR.pl angażuje się w promowanie standardu wymiany informacji biznesowych XBRL

netPR.pl podpisała umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem XBRL Polska, której celem jest popularyzacja międzynarodowego standardu XBRL, usprawniającego wymianę informacji biznesowych i finansowych.

XBRL (eXtensible Business Reporting Language) jest bezpłatnym, dostępnym dla wszystkich, globalnym standardem coraz częściej wykorzystywanym do definiowania i wymiany informacji finansowych, takich jak raporty finansowe.  Jego wykorzystanie w praktyce oznacza standaryzację raportów finansowych oraz lepsze  możliwości oceny biznesowej firm.

Najbardziej efektywnym sposobem popularyzacji XBRL jest pokazywanie firmom praktycznych korzyści z jego stosowania. Dlatego netPR.pl planuje wzbogacić technologie serwisów relacji inwestorskich o możliwość zasilania ich w dane z wykorzystaniem danych w standardzie XBRL.

W ten sposób serwisy relacji inwestorskich wykonane w technologii netPR.pl zyskają przydomek XBRL ready i zapewnią duży komfort nie tylko dla inwestorów, ale również dla specjalistów zajmujących się komunikacją z inwestorami. Serwis relacji inwestorskich XBRL ready będzie można zasilać w duże ilości złożonych danych finansowych w ciągu pojedynczych minut.

Wykorzystanie XBRL w naszej technologii serwisów relacji inwestorskich jest nie tylko pomysłem na pokazanie specjalistom IR praktycznych aspektów jego wykorzystania. To zwrócenie uwagi na to, że efektywne serwisy IR wymagają nowoczesnych technologii i trudno budować je opierając o klasyczne systemy zarządzania treścią - mówi Marek Woźniak, prezes zarządu netPR.pl. - XBRL oraz technologie wideo w komunikacji to trendy, które będą miały duży wpływ na popularyzację serwisów relacji inwestorskich w modelu SaaS - dodaje.

Stowarzyszenie „XBRL Polska" jest organizacją non-profit, zrzeszającą podmioty prawne zainteresowane rozwojem standardu XBRL w Polsce. Jest członkiem ogólnoświatowego konsorcjum XBRL International, gdzie posiada status jurysdykcji tymczasowej.

netPR.pl jest jedynym polskim dostawcą rozwiązań serwisów relacji inwestorskich w modelu SaaS. Wyróżniają się one zaawansowaniem technologicznym oraz minimalizacją czynności związanych z obsługą serwisu poprzez: automatyzację procesów zasilania serwisu w informacje (notowania, komunikaty ESPI, XBRL - w planach) oraz integrację z systemami prasowymi i usługami dystrybucji informacji. Jako jedyny oferuje możliwość integracji serwisu IR z serwisem transmisji wideo w Internecie oraz hostingu wideo, konferencji wynikowych i WZA.

 


***

netPR.pl Sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w Internecie - hosting wideo oraz systemy wideokonferencyjne. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, Grupa TP, Grupa Energa, Ericsson, Samsung, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - media.netpr.pl (wire service) oraz właścicielem marki videoPR.pl.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu „XBRL Polska" można znaleźć na stronie stowarzyszenia.