netPR.pl pierwszym polskim uczestnikiem „World IPv6 Day”

netPR.pl pierwszym polskim uczestnikiem „World IPv6 Day”

8 czerwca br. netPR.pl jako jedna z niewielu polskich firm weźmie udział w „World IPv6 Day” – globalnym wydarzeniu mającym na celu przygotowanie do uruchomienia protokołu IPv6. netPR.pl, równocześnie z takimi gigantami jak Google, Facebook, Yahoo, udostępni swoje zasoby również przez protokół IPv6. W polskiej sieci pojawi się kilkaset serwisów wykonanych w technologii netPR.pl dostępnych przez protokół IPv6.

W 2011 roku przestrzeń adresowa Internetu wykorzystująca bieżącą wersję protokołu IP zostanie wyczerpana, co spowoduje problemy w dalszym rozwoju Internetu na całym świecie. Rozwiązaniem jest przyjęcie protokołu IPv6, który zwiększy przestrzeń adresową aż 4 miliardy razy. Protokół IPv6 jest już szeroko stosowany w wielu dużych sieciach, ale nigdy nie został włączony w skali globalnej.

„IPv6 World Day”, określany również jako „Test Drive Day”, pomoże we wprowadzeniu nowego protokołu szybciej i sprawniej. Będzie on silnym impulsem dla dostawców oprogramowania, dostawców Internetu oraz producentów sprzętu do zapewnienia działania z wykorzystaniem IPv6 i przygotowania się do konieczności migracji na ten protokół.

netPR.pl w pełni przygotowała swoją infrastrukturę techniczną i usługi do obsługi protokołu IPv6, który jest kluczowy dla dalszego rozwoju Internetu. Zaangażowanie spółki w „World IPv6 Day” ma na celu zwrócenie uwagi na problem i zapewnienie lepszej dostępności serwisów Klientów netPR.pl.

Firmy biorące udział w wydarzeniu zapewniają równoległą dostępność swoich zasobów również z wykorzystaniem IPv4. W praktyce „World IPv6 Day” to równoległe włączenie nowego protokołu w warunkach w pełni kontrolowanych. Szacuje się, że dla 99,95% użytkowników Internetu będzie ono niezauważalne.

W wydarzeniu zamierza wziąć udział wiele organizacji, wśród których można wymienić światowych gigantów, takich jak Google, Facebook, Yahoo. netPR.pl jest pierwszą polską firmą, która zgłosiła swój oficjalny udział w tym wydarzeniu.

Lista uczestników „World IPv6 Day” dostępna jest na stronie Internet Society http://isoc.org/wp/worldipv6day/participants/.

Aktualne informacje dotyczące udziału netPR.pl w „World IPv6 Day” znajdują się na stronie http://www.netpr.pl/press/web/ipv6

Stan przygotowania swojego komputera oraz łączy do „World IPv6 Day” można sprawdzić pod adresem http://test-ipv6.com/.

 


***

netPR.pl Sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w Internecie – hosting wideo oraz systemy wideokonferencyjne. Z rozwiązań netPR.pl korzystają m.in.: Grupa BRE, Grupa Generali, Bank Pekao SA, Kredyt Bank, ING Bank, Grupa Euro RSCG, PKO Bank Polski, Grupa TP, Grupa Energa, Ericsson, Gazeta.pl, Wirtualna Polska oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - http://media.netpr.pl (wire service) oraz właścicielem marki videoPR.pl.