Wirtualne biuro prasowe dla grupy kapitałowej PZU

Wirtualne biuro prasowe dla grupy kapitałowej PZU

W nowym serwisie internetowym grupy kapitałowej PZU zostało uruchomione wirtualne biuro prasowe wraz z systemem zarządzania relacjami z mediami. Wdrożona przez netPR.pl aplikacja ma ułatwić dziennikarzom dostęp do materiałów prasowych oraz zwiększyć efektywność komunikowania. 

Opracowane dla Grupy PZU rozwiązanie jest jednym z pierwszych działających w polskim internecie systemów prasowych dostosowanym do wymogów komunikacji w dużych organizacjach biznesowych. Umożliwia współdzielenie zasobów kontaktów medialnych w ramach grupy firm i pracujących na ich rzecz komunikatorów. Oprócz funkcji zarządzania witryną prasową aplikacja oferuje możliwość wspomagania indywidualnych relacji z dziennikarzami oraz narzędzia wspomagające dystrybucję informacji. Wykorzystanie standardów XML NITF (News Industrial Text Format) ułatwia dystrybucję informacji na poziomie baz danych. 

"Dobra aplikacja biura prasowego znacząco ułatwia dziennikarzom dostęp do informacji, który w przypadku Grupy PZU jest możliwy nawet bez wchodzenia na stronę internetową biura prasowego - http://media.pzu.pl. Poprzez dowolny czytnik RSS-ów - formatu danych, który zdobywa coraz większe znaczenie w komunikacji internetowej, informacje wszystkich spółek grupy kapitałowej PZU mogą trafiać wprost na pulpity komputerów zainteresowanych dziennikarzy i klientów." - powiedział Marek Woźniak, dyrektor zarządzający netPR.pl.

Odnośnik do informacji grupy kapitałowej PZU w formacie RSS:
http://media.pzu.pl/getPR.po?tc=rss10&enc=UTF&a=947  
 

Dużym atutem nowego systemu prasowego PZU jest to, że w okresie jego wykorzystania będzie unowocześniany i rozbudowywany przez netPR.pl o możliwość podłączania nowych funkcjonalności i usług.
 

***
 

netPR.pl dostarcza profesjonalne narzędzia i usługi wspomagające komunikację. Specjalizuje się rozwijaniu systemów prasowych. Jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych - http://media.netPR.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.