Świąteczny video content marketing

Świąteczny video content marketing

zrób to lepiej

Okres świąteczny to czas, kiedy nawet Ci najbardziej zabiegani, starają się nieco wyhamować. Dlatego pomyśleliśmy, że na blogu powinna pojawić się dziś treść inna niż wszystkie. To przypomnienie fotoporadnika i jednocześnie akcji jednego z naszych Klientów. "Świeć się z Energą", to świetny przykład jak subtelnie wykorzystać ten ważny czas w roku na video content marketing i pomoc osobom potrzebującym.

Każdy jest dziś fotografem?

Zdjęć w internecie są miliony. Jedne zostają zapamiętane, inne zapomniane, a jeszcze inne wyśmiane i przerobione na memy czy "demoty". Smartfon ułatwił nam zatrzymanie chwili bez względu na czas i miejsce w jakim się znajdujemy. Wykonanie dobrej fotografii to jednak nadal sztuka. Jak więc zrobić zdjęcie z efektem wow? 

W erze social mediów i smartfonów wszyscy czujemy się fotografami. Jednak tak jak posiadanie długopisu nie uczyni z nas od razu pisarza, tak posiadanie aparatu nie zrobi z nas fotografa. Trzeba dużo ćwiczyć i stale się dokształcać. I choć nauka kosztuje, to wcale nie musimy wydawać na nią milionów monet. Jest przecież internet! 

Sztuka wyboru

Tak, wiem. W internecie jest wszystko. Można rzec: klęska urodzaju. Jeśli nie wiesz jaki tutorial wybrać, zasada jest taka sama jak we wszystkich innych dziedzinach. Ucz się od najlepszych. Wielu profesjonalnych fotografów udostępnia darmowe poradniki lub ich fragmenty w sieci. Jeśli chcesz być na bieżąco, obserwuj ich poczynania w tym zakresie. Wybierz dwie trzy osoby i śledź ich działalność, obserwuj konta w mediach społecznościowych, bierz udział w webinariach. Jest tyle możliwości!

Najtrudniejszy pierwszy krok

Oczywiście rodzajów fotografii jest wiele i to od naszych zainteresowań zależy na kim chcemy się wzorować. Myślę, że będąc na początku swej fotodrogi warto przyjrzeć się Lidii Popiel. Fotografka, a zarazem wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas akcji "Świeć się z Energą" stworzyła bardzo praktyczny fotoporadnik. W pięciu krótkich materiałach powstałych przy wspołpracy z videoPR.pl znajdziecie niezbędną wiedzę dotyczącą właściwego kadrowania i kompozycji, czy też sposobu fotografowania wnętrz i zdjęć nocą. Te ostatnie są szczególnie trudne, gdy chcemy oddać piękno świątecznych iluminacji. 

Last Christmas foto

Czas Świąt to okres wzmożonej aktywności fotograficznej. Robimy wtedy zdjęcia swoim bliskim, ale i otaczającym nas pięknie oświetlonym budynkom. Nie muszą one trafić wyłącznie na naszego Facebooka lub Instagrama. 

Bożonarodzeniowe fotografie, to często najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Święta to także czas, kiedy miasta ubierają się w roziskrzone światłami iluminacje. Dlatego warto wykorzystać ten magiczny czas i uwiecznić go na zdjęciach. 
Poprzez konkurs „Świeć się z Energą” zachęcamy wszystkich, by puścili wodze fantazji, chwycili swoje aparaty fotograficzne oraz smartphony i robili zdjęcia zarówno w domowym zaciszu jak i podczas zimowych spacerów ulicami miasta. Ważny jest uchwycony nastrój świątecznej atmosfery. Czekamy z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia i liczymy, że zaskoczą nas swoją kreatywnością - mówi Lidia Popiel, członkini jury akcji „Świeć się z Energą". 


W tym roku wystartowała już ósma odsłona akcji "Świeć się", w której zostaną wyłonione najlepsze zdjęcia w czterech kategoriach: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy. Przesłane na konkurs zdjęcia będą oceniane zarówno przez Internautów, jak i przez jury. Udział w konkursie to nie tylko szansa na zdobycie wartościowych nagród o łącznej wartości 250 tysięcy, ale również wsparcie akcji charytatywnej. 


Więcej informacji o opisywanej akcji znajdziecie tutaj.