Uchwyć moment - ustaw klatkę startową wideo bezpośrednio w systemie

Uchwyć moment - ustaw klatkę startową wideo bezpośrednio w systemie

zrób to lepiej

Twój newsroom umożliwia hosting własnego wideo?* Tak? To świetnie. Ale martwisz się o to, że materiał, który chcesz w nim zamieścić zaczyna się mało atrakcyjnie lub wypowiadająca się osoba została tam przyłapana na dziwnej minie? Nic nie szkodzi. W naszym systemie w prosty sposób możesz ustawić klatką startową każdego wideo.

Bez względu na to czy posiadasz materiał wideo nagrany własnymi siłami, czy nagrywałeś go w naszym studio TV z pomocą redakcji infoWire.pl, dla każdego takiego pliku możesz ustawić klatkę startową bezpośrednio w naszym systemie. Bez uciążliwego robienia zrzutów ekranu, bez automatycznych propozycji losowych momentów w czasie trwania wideo. O wszystkim możesz zadecydować sam. Jak to zrobić?

1. Dodaj wideo

Wybierz miejsce (sekcję oraz katalog), do którego chcesz załadować plik wideo. Zależnie od sposobu w jaki oprogramowany jest Twój newsroom, w niektórych pozostanie on ukryty (domyślnie sekcja "Biblioteka plików), a w innych dostępny w mediatece do pobrania dla mediów (domyślnie sekcja "Materiały dla mediów").

klatka startowa_1.png

Poczekaj aż plik zostanie załadowany do systemu.

klatka startowa_2.png

2. Konwertuj wideo

Zadecyduj o tym w jakich rozszerzeniach oraz rozdzielczościach chcesz prezentować wideo w newsroomie. Wybierz pożądane i poczekaj aż system wykona zlecone operacje.

klatka startowa_7.png

3. Wybierz klatkę stratową

Gdy wszystko jest już gotowe, czas na wybór wizytówki wideo, czyli jego klatki startowej. Kliknij na strzałkę po prawej stronie i z rozwijanego menu wybierz pozycję "Odtwórz".

klatka startowa_3.png

W dowolnie wybranym momencie zatrzymaj odtwarzanie wideo i kliknij przycisk "Zapisz klatkę startową". To wszystko :)

klatka startowa_4.png

Bo chyba lepiej gdy wideo posiada taką wizytówkę:

Niż np. taką:

klatka startowa_8.png

4. Zamieść wideo w treści komunikatu oraz jako załącznik

Podczas tworzenia komunikatu, kliknij na ikonę telewizora i wybierz załadowane do systemu wideo. W podglądzie zobaczysz, że na playerze widoczna jest wybrana wcześniej klatka startowa. To samo wideo dołącz także jako załącznik.

klatka startowa_10.png

 

*Jeśli Twój newsroom nie jest przystosowany do hostingu własnego wideo, a chciałbyś zacząć komunikować w ten sposób, zgłoś się do nas: sales@netpr.pl