Twoje pliki cierpią na klaustrofobię? Mamy dla Ciebie porady i niespodziankę!

Twoje pliki cierpią na klaustrofobię? Mamy dla Ciebie porady i niespodziankę!

co nowego
Piotr Ślusarczyk

Piotr Ślusarczyk

Ostatnio informowaliśmy o wielopoziomowym uwierzytelnianiu, nadawaniu uprawnień użytkownikom oraz wszystkich pozostałych przywilejach administratora. Jednym z nich jest panowanie nad wykorzystaniem przestrzeni dyskowej newsroomu. Tę kwestię warto dodatkowo rozwinąć.

Aby podejrzeć wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie trzeba być administratorem. Wystarczy odwiedzić sekcję "Materiały dle mediów" lub "Biblioteka plików" w zakładce "Biuro prasowe". Wtedy w lewym dolnym rogu wyświetlony zostanie pasek pokazujący wykorzystaną przestrzeń oraz maksymalną możliwą do wykorzystania.

pliki2.png

Usuwać stare pliki można "na piechotę" odwiedzając poszczególne katalogi mediateki newsroomu i/lub informacje prasowe w poszukiwaniu ich załączników. Administrator jednak może przejrzyście sortować wszystkie pliki w newsroomie, zobaczyć w jakich miejscach zostały użyte i bezpośrednio z tamtego poziomu je usunąć. Aby to zrobić należy najechać na ikonę klucza w prawym górym rogu i z rozwijanego menu wybrać pozycję "firmy".

admin1.png

Po wyborze firmy będzie można dostrzec pasek wykorzystania przestrzeni i przycisk "wyświetl pliki".

pliki3.png

Po jego naciśnieciu ukaże się lista wszystkich plików zamieszczonych w newsroomie. Można je sortować względem następujących kryteriów:

  • nazwa,
  • firma (istotne jeśli posiadasz wielomarkowy newsroom),
  • rozmiar pliku,
  • data utworzenia.

Po kliknięciu na wybrany plik zostaną wyświetlone jego wszystkie w/w szczegóły ale dodatkowo także miejsce wykorzystania: w przypadku komunikatów będą to ich tytuły, w przypadku katalogów ich nazwy oraz sekcje. Po kliknięciu na tytuł komunikatu lub nazwę katalogu, zostaniemy przeniesieni bezpośrednio w wybrane miejsce. Jednak już z poziomu listy bez problemu można usuwać pliki wybierając opcję "usuń".

pliki1.png

Zarządzanie przestrzenią dyskową, to problem zwłaszcza przy intensywnym komunikowaniu wideo (własnego, nie na YouTube czy Vimeo - zewnętrzne wideo nie zajmują przestrzeni dyskowej). Aby ograniczyć zapotrzebowanie na przestrzeń, dobrą praktyką może być podmienianie własnego wideo w komunikatach archiwalnych, jego odpowiednikami z w/w YouTube lub Vimeo. To też najłatwiej zrobić korzystając ze zagregowanego widoku wszystkich plików.

Co z tą niespodzianką?

W nawiązaniu do żartu z okazji Prima Aprilis, od dziś wszystkim naszym Klientom powiększamy przestrzeń newsroomów o 1 GB. Bez żadnych opłat, po prostu w podzięce za to, że jesteście z nami.

Gdyby jednak kiedyś i ta dodatkowa przestrzeń się skończyła, skontaktuj się z nami pod adresem support@netpr.pl, na pewno coś na to poradzimy :)