Chroń swoją listę kontaktów - o udostępnianiu list podfirmom

Chroń swoją listę kontaktów - o udostępnianiu list podfirmom

bezpieczeństwo zrób to lepiej

Import, eksport i edycja listy kontaktów - to podstawowe funkcjonalności Komunikatora, będącego częścią każdego z naszych newsroomów. Udostępnianie list jest kolejną z nich, szczególnie przydatną w wielomarkowych newsroomach agencyjnych.

W agencyjnym centrum prasowym często istnieje kilkanaście podbiur klienckich. System zarządzany jest zarówno przez pracowników agencji PR, jak i działów PR przeróżnych marek. Agencja chcąc chronić swoje listy kontaktów, może jedynie udostępnić wybrane poszczególnym klientom.

Jak to zrobić? Po pierwsze należy pamiętać o naczelnej zasadzie - imporcie i zarządzaniu wszystkimi listami kontaktów na głównym koncie agencyjnym. Stamtąd można w prosty sposób udostępniać listy wybranym klientom, poprzez wybór odpowiedniej pozycji w rozwijanym menu.

udstp.png

Jaki daje to efekt? Komunikator na koncie danej marki nadal będzie wyglądał na pusty - uniemożliwia to edycję listy lub jej eksport użytkownikom posiadającym nawet pełne uprawnienia na danej podfirmie. Jednak taka lista będzie widoczna podczas wyboru adresatów przy wysyłce kampanii.

udostepnianie4.png

Więcej o możliwościach Komunikatora możesz przeczytać tutaj.