Jedno serce, wiele twarzy - netPR.pl wdrożyło wirtualne centrum prasowe Grupy BRE Banku

Jedno serce, wiele twarzy - netPR.pl wdrożyło wirtualne centrum prasowe Grupy BRE Banku

Spółki Grupy BRE Banku komunikują się z dziennikarzami poprzez Centrum Prasowe wyposażone w system zarządzania relacjami z mediami. Wdrożone w 6 podmiotach Grupy BRE narzędzie stworzone przez netPR.pl ułatwić ma dziennikarzom dostęp do materiałów prasowych oraz ustandaryzować i zwiększyć efektywność komunikowania z mediami w Grupie BRE Banku.

Opracowane dla Grupy BRE Banku rozwiązanie jest jednym z pierwszych tego typu systemów działającym w polskim Internecie. Wdrożone latem 2005 roku centrum prasowe, dostępne pod adresem http://media.grupabrebanku.pl, dostosowane jest do wymogów komunikacji w dużej organizacji biznesowej, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru komunikacji każdej ze spółek Grupy.

"Nowe Centrum Prasowe Grupy BRE Banku zapewnia nam sprawne wielokanałowe dotarcie z informacją do mediów. Ułatwia pracę naszym rzecznikom prasowym oraz specjalistom ds. PR, którzy mogą w większym stopniu skupić się na jakości przekazu. Budując nasze Centrum Prasowe chcieliśmy zwiększyć efektywność komunikacji poprzez wykorzystanie efektu synergii, kreując wspólny strumień informacyjny i standaryzując formy komunikacji. Centrum Prasowe traktujemy również jako element budowania wizerunku Grupy BRE Banku, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności własnej marki." - powiedział Paweł Wróbel, Rzecznik Prasowy BRE Banku.

"Ponadto Centrum Prasowe wykorzystujemy jako jedno z narzędzi mierzenia efektywności działań informacyjnych. Jesteśmy w stanie monitorować odsetek otwartych i "klikniętych" przez dziennikarzy komunikatów, prześledzić zwrócone komunikaty oraz ruch na stronach Centrum Prasowego, np. liczbę odsłon, wizyt na stronach, wizyt z wyszukiwarek. Pierwsze efekty sa już widoczne: nasze informacje trafiają do kilkuset dziennikarzy akredytowanych w całej Polsce, a zintegrowane Centrum Prasowe kilkakrotnie zwiększyło oglądalność serwisów prasowych spółek Grupy BRE Banku" – dodaje Paweł Wróbel.

Centrum Prasowe Grupy BRE Banku to system zintegrowanych witryn prasowych:

Poszczególne biura prasowe, zachowując swoją niezależność i indywidualny wizerunek, funkcjonują jako jeden w pełni zintegrowany organizm. System umożliwia współdzielenie zasobów kontaktów medialnych w ramach Grupy, z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań dziennikarzy związanych z tematyką komunikatów czy formą jej dostarczania. Z poziomu formularza akredytacji dziennikarza istnieje możliwość supskrybcji informacji z innych spółek Grupy. Oprócz funkcji zarządzania witryną prasową, uruchomiona aplikacja umożliwia również wspomaganie indywidualnych relacji z dziennikarzami - personalizację i indywidualiację korespondencji, mechanizmy wspomagania follow-up oraz administrację zwrotów.

"Stworzyliśmy serwis prasowy o jednym sercu i wielu twarzach. Centrum Prasowe Grupy BRE Banku jest systemem otwartym, który został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł szybko podążać za wymogami dużej, rozwijającej się organizacji. Jest elastyczny i może być łatwo integrowany z witrynami kolejnych spółek Grupy. Elastyczność systemu to nie wszystkie jego zalety. Głównym benefitem wdrożenia rozwiązania netPR.pl jest możliwość prowadzenia zintegrowanej i wielokanałowej komunikacji oraz czerpanie wymiernych korzyści z nowych usług komunikacyjnych, które już wkrótce będą dostępne dzięki umowie współpracy podpisanej z końcem sierpnia pomiędzy netPR.pl i Polską Agencją Prasową." - powiedział Marek Woźniak, dyrektor zarządzający netPR.pl.

Centrum Prasowe Grupy BRE Banku wyposażone jest również w szereg narzędzi wspomagających dystrybucję informacji. Wykorzystanie standardów XML, NITF (News Industrial Text Format) oraz międzynarodowego systemu kodowania tematycznego informacji IPTC ułatwiają rozpowszechnianie informacji w sieci już na poziomie baz danych do branżowych wortali, serwisów agregujących news´y z różnych firm, a także wprost na pulpity komputerów użytkowników sieci, bez konieczności wchodzenia na stronę internetową firmy.

Informacje prasowe ze wszystkich spółek Grupy BRE Banku są udostępnione w postaci kanału informacyjnego RSS/XML pod adresem:
http://media.grupabrebanku.pl/getPR.po?tc=rss10&enc=UTF&a=976  

Własne kanaly RSS/XML udostępniają również poszczególne spółki:

 

***

netPR.pl dostarcza profesjonalne narzędzia i usługi wspomagające komunikację z mediami. Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, z których korzystają m.in. Grupa PZU, Grupa BRE, Pekao SA, PTK Centertel oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest partnerem Polskiej Agencji Prasowej w zakresie rozwoju i promocji nowoczesnych narzędzi komunikacji i media relations. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych do polskich i światowych mediów - http://media.netPR.pl (wire service) oraz technologii monitoringu mediów online.