Telefon i tablet pierwszymi wyborami dla poszukujących treści

Telefon i tablet pierwszymi wyborami dla poszukujących treści

zrób to lepiej
Piotr Ślusarczyk

Piotr Ślusarczyk

Chcesz wykonać zadanie? Siadasz przed ekranem komputera. Chcesz tylko wyszukać interesujące Cię informacje? Chwytasz telefon lub tablet. A co jeśli na efekt swoich poszukiwań będziesz musiał poczekać zbyt długo? Rezygnujesz i szukasz gdzie indziej.

Już teraz widać to doskonale, a ten trend postępuje - komputer służy do wykonywania zadań, a wyszukiwanie i konsumpcja treści w internecie odbywa się głównie na urządzeniach mobilnych. Jest to szybsze, można zrobić to w terenie, a jeśli w domu, to nie wymaga chociażby ruszania się z wygodnej kanapy.

Dlatego tak ważne przy budowaniu witryn jest dziś myślenie mobile-first i mobile-friendly, czyli wychodzenie z punktu widzenia użytkownika z telefonem lub tabletem w ręku. Obowiązkiem jest dziś responsywność, ale to nie wszystko. Liczy się optymalizacja zasobów pod szybkość działania witryny, bo już 3 sekundy oczekiwania to dziś wieczność.

W netPR.pl projektując i kodując dowolny serwis od dawna myślimy mobilnie. Nasz system zapewnia też optymalizację multimediów w locie, co nie pogarasza osiągów serwisu nawet jeśli użytkownicy zechcą go zapełnić wysokojakościowymi i ciężkimi materiałami. W klasycznym podejściu, wymagałoby to każdorazowej, ręcznej optymalizacji, a efekt i tak mógłby okazać się daleki od ideału.

Źródło: infoWire.pl