Na wesele nie zaprasza się każdego. Rejestracja dziennikarzy w netPR.pl pod większą kontrolą

Na wesele nie zaprasza się każdego. Rejestracja dziennikarzy w netPR.pl pod większą kontrolą

zrób to lepiej co nowego
Konrad Kowalski

Konrad Kowalski

Własne wesele – bardzo nam na nim zależy, dlatego starannie wybieramy zaproszonych gości. Czemu by nie postępować podobnie przy organizacji – przynajmniej niektórych – wydarzeń dla dziennikarzy? W systemie netPR.pl macie teraz możliwość wprowadzenia kontroli nad tym, kto jest dopisywany do Waszych list podpiętych do formularzy rejestracyjnych.

Gdy chętnych jest za dużo

Nowa opcja – Rejestracja wymaga akceptacji – została stworzona z myślą o tych wszystkich, którzy organizują wydarzenia dla mediów (takie jak konferencje prasowe) i chcą mieć nadzór nad tym, kto jest na nie zapisywany. Zdarza się np. tak, że na dane wydarzenie chce się zaprosić ograniczoną liczbę dziennikarzy lub tylko dziennikarzy branżowych, tymczasem zainteresowanych jest więcej.

W takim przypadku warto stworzyć formularz rejestracyjny (jeśli nie wiecie, jak to zrobić, chętnie pomożemy) i zaznaczyć w ustawieniach podpiętych do niego list nowy checkbox. Dzięki temu dziennikarz, który zgłosi chęć bycia na danym wydarzeniu poprzez wybór odpowiedniej listy podczas wypełniania formularza, nie trafi na nią automatycznie – będziecie mogli zdecydować, czy go na nią zapisać, czy nie.

Oczywiście opcja ta może znaleźć zastosowanie również w przypadku list innych formularzy, nie tylko tych dotyczących rejestracji na wydarzenia. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

Jak to ustawić

Jeśli chodzi o samo tworzenie list podpiętych do formularza na stronie newsroomu, nic się nie zmieniło. Musicie otworzyć zakładkę Listy w module Kontakty i wybrać Utwórz listę. Jeżeli chcecie kontrolować, kto będzie na tę listę zapisywany, zaznaczcie nowy checkbox – przy tekście Rejestracja wymaga akceptacji. Ustawienie to możecie zastosować także w istniejących już listach. Aby móc edytować listę, wystarczy ją odnaleźć i kliknąć Operacje, a następnie Edytuj. Domyślnie nowa opcja jest wyłączona. Przy listach, które mają ją ustawioną, znajduje się etykieta Wymaga akceptacji.

Zrzut ekranu 2020-01-24 o 10.30.22Gdy ktoś zgłosi chęć zapisania się na taką listę, w zakładce Kontakty - podsumowanie będziecie widzieć powiadomienie. Po wyświetleniu profilu danego oczekującego kontaktu będziecie mogli przyjąć go na listę lub też na jego dołączenie nie pozwolić. (Co ważne, odrzucenie kontaktu nie spowoduje, że zostanie on usunięty z bazy: pozostanie na listach, na które jest zapisany, lub – jeśli nie jest zapisany na żadną – będzie kontaktem nieprzypisanym do list). Teraz już nikt nie pojawi się na Waszym weselu bez Waszej zgody :).

Zrzut ekranu 2020-01-24 o 10.23.35


netPR.pl sp. z o.o. jest firmą technologiczną, która oferuje oprogramowanie internetowe wspomagające komunikację jako usługę (model SaaS - Software as a Service). Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, blogów korporacyjnych, serwisów relacji inwestorskich i technologii wideo w internecie.