Nadchodzą zmiany w logowaniu do systemu netPR.pl [aktualizacja 13.12.2021]

Nadchodzą zmiany w logowaniu do systemu netPR.pl [aktualizacja 13.12.2021]

co nowego
Piotr Ślusarczyk

Piotr Ślusarczyk

Już niedługo logowanie do systemu netPR.pl będzie wyglądać inaczej. Oprócz zmian wizualnych, pojawią się także inne. O czym powinieneś wiedzieć już teraz?

 

Zmiana wizualna

Przy okazji najbliższej aktualizacji naszego oprogramowania podczas logowania do systemu netPR.pl zobaczysz nowy ekran logowania:

logowanie-new

Logowanie stanie się procesem dwuetapowym - w pierwszym oknie zostaniesz poproszony o nazwę użytkownika, w drugim o podanie hasła. Spokojnie - jeśli korzystasz z menedżera haseł, wypełni on nadal oba te pola automatycznie :)Hasła proste/trywialne i skompromitowane

Nowe logowanie do systemu netPR.pl będzie rozbudowane o mechanizm określający złożoność hasła (wykrywający proste słowa i ciągi znaków) oraz rozpoznający hasła skompromitowane. Jeśli zdarza Ci się korzystać z takich samych haseł w wielu serwisach (co zdecydowanie odradzamy), po wycieku danych z choć jednego z nich, Twoje hasło automatycznie stanie się hasłem skompromitowanym i nasz system nie pozwoli na jego użycie. Co więcej, Twoje hasło może także zostać uznane za skompromitowane jeśli ktoś inny użył takiego samego hasła w miejscu, z którego wyciekły dane. Jeśli aktualnie korzystasz ze zbyt prostego lub skompromitowanego hasła, podczas logowania zostaniesz automatycznie poproszony o zmianę hasła.

Uwaga! Zmiana hasła w takim przypadku będzie wymagana - system nie pozwoli zalogować się używając hasła narażającego użytkownika na przejęcie jego konta.Co powinien wiedzieć administrator konta

 

Automatyczna blokada konta po określonej liczbie dni nieaktywności

Aby pomóc w automatycznym dbaniu o aktualność wszystkich kont użytkowników, oddamy do dyspozycji mechanizm pozwalający określić maksymalną liczbę dni nieaktywności, po której następować będzie blokada konta użytkownika. 

Limit będzie wyłączalny i modyfikowalny, ale wartością domyślną będzie 90 dni. 

aktualizacja 13.12.2021: blokada kont po określonej liczbie dni nieaktywności nie otrzyma wartości domyślnej (automatyczna blokada nie będzie zatem aktywna po najbliższej aktualizacji naszego oprogramowania). Zachęcamy jednak do skorzystania z tego ustawienia i wstawienia tam pożądanej wartości.

 

Nowe ustawienia w polityce haseł

Po najbliższej aktualizacji oprogramowania netPR.pl pojawi się nowe ustawienie w polityce haseł - będzie możliwe określenie wymaganej siły hasła (w skali 0-4, od bardzo słabego do bardzo silnego, domyślną wartością będzie "średnie"), a pozostałe ustawienia zmienią swoje wartości zalecane.

siła hasła

 

Dlaczego tyle zmian i dlaczego wszystkie na raz?

Wszystko dla bezpieczeństwa naszych użytkowników! Naszym priorytetem jest dostarczanie nie tylko funkcjonalnych narzędzi ale także maksymalnie bezpiecznych. 

O aktualizacje bezpieczeństwa i eliminowanie wykrytych podatności nasi użytkownicy nie muszą się martwić - o to dbamy my w ramach cyklicznych aktualizacji. 

Dane logowania są za to indywidualną sprawą każdego kto posiada konto w naszym systemie. Po aktualizacji, podczas logowania się na swoje konto użytkownika, system podpowie, że niezbędna jest zmiana hasła jeśli istnieje ryzyko, że znajduje się ono w publicznie dostępnych miejscach. Administratorzy kont zyskają możliwość ustawienia wymagań odnośnie jakości haseł.


netPR.pl sp. z o.o. jest firmą technologiczną, dostawcą oprogramowania w chmurze wspomagającego komunikację firm, marketing, public relations oraz relacje inwestorskie. Firma uzyskała certyfikat ISO/IEC 27001:2013 oraz certyfikaty ISO/IEC 27017:2015 i ISO/IEC 27018:2019, dotyczące bezpieczeństwa przetwarzania danych (w tym danych osobowych) w chmurze.

netPR.pl sp. z o.o. jest właścicielem multimedialnej agencji informacyjnej infoWire.pl.

Zobacz na nasze certyfikaty