Cyberatak na Polskę? Nie czekaj dłużej i włącz MFA

Cyberatak na Polskę? Nie czekaj dłużej i włącz MFA

zrób to lepiej
Krzysztof Stasiełowicz

Krzysztof Stasiełowicz

W ostatnich dniach wszyscy obserwujemy realną wojnę na Ukrainie, która tak jak dawniej zabija niewinnych ludzi, ale, co nowe, toczy się równolegle w internecie. Ataki na instytucje finansowe i infrastrukturę strategiczną oraz dezinformacja ma wzbudzać panikę i destabilizować sytuację. 

 

Internetowa wojna nie omija Polski. W czasie minionego weekendu obserwowaiśmy wzmożone ataki wymierzone głównie w witryny instytucji finansowych. Witryny są bardzo intensywnie skanowane w poszukiwaniu podatności, ale na to jesteśmy przygotowani i monitorujemy w pełni sytuację. 

Przypominamy jednak, że bardzo łatwo można podnieść poziom bezpieczeństwa kont użytkowników i organizacji korzystających z naszych rozwiązań, poprzez włączenie uwierzytelnienia dwuskładnikowego (MFA). Realizowane jest to w sposób przyjazny dla użytkownika, a zmniejsza prawdopodobieństwo przejęcia konta. Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (ang. MFA - Multi Factor Authentication), wejdź w ustawienia swojego profilu (zakładka “Mój profil”) i kliknij Włącz MFA, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlaną instrukcją.

 

MFA

wlacz mfa

 

Zachęcamy, aby takie zabezpieczenie włączyli przede wszystkim wszyscy Administratorzy kont. Przypominamy również, że administrator może wymusić logowanie dwuskładnikowe, dla wszystkich użytkowników. Może to zrobić w ustawieniach konta, w zakładce “Bezpieczeństwo”. Wówczas podczas następnej próby logowania do systemu użytkownika, który do tej pory nie korzystał z MFA, wyświetlony zostanie mu ekran konfiguracyjny. Bez skonfigurowania MFA, logowanie do systemu nie będzie możliwe.

Z poziomu panelu ustawień konta, możliwe jest także określenie dodatkowych ustawień polityki bezpieczeństwa. 

mfa administrator

 

Dobrą praktyką dla administratorów, jest regularne przeglądanie listy użytkowników i usuwanie tych nieaktualnych i nieaktywnych.

 

 


netPR.pl spółka z o.o.  jest firmą technologiczną, która pomaga wdrażać rozwiązania w chmurze. Udostępnia oprogramowanie efektywne biznesowo i gwarantujące bezpieczeństwo. Umożliwia ono tworzenie i utrzymywanie w ruchu portali firmowych i grup witryn produktowych, aktywnie wspomagając komunikację firm i marek. Technologia pozwala na gromadzenie danych z zachowaniem compliance. Umożliwia budowę najlepszych w Europie newsroomów, systemów prasowych i serwisów relacji inwestorskich.

Wysokie standardy oferowanych rozwiązań netPR.pl potwierdziła międzynarodowymi certyfikatami:  ISO/IEC 27001:2013, ISO/IEC 27017:2015 oraz ISO/IEC 27018:2019, dotyczącymi  bezpieczeństwa przetwarzania informacji (w tym danych osobowych) w chmurze.

Oprogramowanie spełnia wymagania korporacyjne, ale jest dostępne dla każdej firmy.

Zobacz na nasze certyfikaty