Aktualizacja oprogramowania netPR.pl - więcej informacji i wygody w zarządzaniu

Aktualizacja oprogramowania netPR.pl - więcej informacji i wygody w zarządzaniu

co nowego
Krzysztof Stasiełowicz

Krzysztof Stasiełowicz

 

Wraz z najnowszą wersją oprogramowania od netPR.pl, przedstawiamy kilka nowych funkcji, które usprawnią Twoją pracę.

 

Więcej informacji już na wstępie, czyli ulepszony dashboard modułu Kontakty

 

Dla lepszego wglądu w globalny stan Twoich kontaktów zmieniliśmy prezentację dotyczącą kontaktów z nieaktywnymi adresami e-mail. Teraz wchodząc do modułu Kontakty, po prawej stronie zobaczysz wykres kołowy, z podziałem na pierwszy i drugi problem z doręczeniem kampanii oraz ilością kontaktów zablokowanych.


11

Zmieniony również został wygląd kart profilów, dodaliśmy na nim informację o liczbie sprzeciwów na wysyłkę maili. Chodzi tu o osoby, które rezygnują z dalszego otrzymywania od Ciebie kampanii, powiązanych z danym profilem, ale pozostają w bazie. Na karcie profilu zobaczysz też, ile profili zostanie usuniętych w najbliższym czasie. Dotyczy to usunięcia z poziomu panelu prywatności lub poprzez określenie globalnej daty usunięcia całego profilu.

 

2Szczegółowe filtrowanie

 

W wyszukiwaniu zaawansowanym dodaliśmy też nowe filtry, tak abyś jeszcze łatwiej przeszukiwał swoje kontakty. Teraz możesz korzystać z nowej kategorii filtrów Status. W kategorii tej znajdziesz takie pozycje jak, aktywny, pierwszy problem z doręczeniem, drugi problem z doręczeniem oraz zablokowany. Ten ostatni filtr został przeniesiony z filtrów pomocniczych. 


5

W kategorii Filtry pomocnicze, znajdziesz teraz dodatkowe dwa filtry, sprzeciw na wysyłkę oraz ograniczenie przetwarzania (termin ten wytłumaczymy w dalszej części wpisu).


6


Prześlijcie mi zdjęcie, tylko nie w PDFie…

 

Jeśli np. organizujesz konkurs, a Twoi uczestnicy przesyłają do Ciebie zgłoszenia poprzez formularz, stworzony w naszym module Formularze, może zdarzyć się tak, że będziesz miał bardzo jasno sprecyzowaną formę prezentacji, jaką uczestnicy mają Ci przesłać. Aby uniknąć wszelkich pomyłek i zbierania niepotrzebnych megabajtów danych, z których i tak nie skorzystasz, wprowadziliśmy możliwość określania akceptowanych typów plików w polu ładowania pliku.

 

7

Wystarczy, że dodasz ograniczenie, np. wymieniając w nowym polu rozszerzenia dozwolonych plików oddzielone przecinkami - formularz wówczas nie pozwala na załadowanie plików innego typu. Pozostawienie pustego pola oznacza pozwolenie na ładowanie dowolnych plików.

 

Czy ja w ogóle mam kontakt z tym dziennikarzem?

 

Aby ułatwić odpowiedź na to pytanie, dodaliśmy informację nt. profilu danego odbiorcy, na który została skierowana kampania mailowa. W module Kontakty możesz prześledzić historię interakcji związanych z wysyłką kampanii do danej osoby - zobacz czy równie często otwiera kampanie mailowe wysłane do niego jako do dziennikarza, czy może inwestora?

 

8


Funkcjonalność pozwalająca na ograniczenie przetwarzania - co to takiego?

 

Ograniczenie przetwarzania danych osobowych kontaktów pozwala na realizację praw z artykułu 18. RODO. W razie zaistnienia takiej potrzeby, do tej pory ograniczenie przetwarzania wybranych kontaktów, można było zlecić, wysyłając wiadomość na support@netpr.pl. Dziś oddajemy pełen interfejs do samodzielnego zarządzania tą funkcjonalnością. Profil kontaktu znajdującego się w stanie ograniczenia pozostaje w bazie, ale nie jest możliwy do usunięcia przez użytkowników bez roli Opiekuna Danych Osobowych, jego dane nie są możliwe do edycji i nie są do niego kierowane kampanie mailowe. Będąc w stanie ograniczenia przetwarzania, kontakt samodzielnie nie może też usunąć profilu z bazy. 

 

3

 

Jak ograniczyć przetwarzanie?

Ograniczyć przetwarzanie profilu/profili danej osoby może wykonać jedynie użytkownik posiadający rolę Opiekuna Danych Osobowych. Aby to zrobić, należy:

 

  • wyszukać dany kontakt
  • kliknąć przycisk "Ogranicz przetwarzanie"
  • wybrać profile, które mają być poddane ograniczeniu, dodać komentarz do operacji oraz ustalić termin przypomnienia, po którym powinno zostać podjęte działanie (przywrócenie przetwarzania, usunięcie profilu, przesunięcie daty)

 

4

 


netPR.pl spółka z o.o.  jest firmą technologiczną, która pomaga wdrażać rozwiązania w chmurze. Udostępnia oprogramowanie efektywne biznesowo i gwarantujące bezpieczeństwo. Umożliwia ono tworzenie i utrzymywanie w ruchu portali firmowych i grup witryn produktowych, aktywnie wspomagając komunikację firm i marek. Technologia pozwala na gromadzenie danych z zachowaniem compliance. Umożliwia budowę najlepszych w Europie newsroomów, systemów prasowych i serwisów relacji inwestorskich.

Wysokie standardy oferowanych rozwiązań netPR.pl potwierdziła międzynarodowymi certyfikatami:  ISO/IEC 27001:2013, ISO/IEC 27017:2015 oraz ISO/IEC 27018:2019, dotyczącymi  bezpieczeństwa przetwarzania informacji (w tym danych osobowych) w chmurze.

Oprogramowanie spełnia wymagania korporacyjne, ale jest dostępne dla każdej firmy.

Zobacz na nasze certyfikaty