Konkurs, ankieta, baza wiedzy. Zobacz, do czego można wykorzystać mechanizm logowania w witrynie internetowej.

Konkurs, ankieta, baza wiedzy. Zobacz, do czego można wykorzystać mechanizm logowania w witrynie internetowej.

co nowego
Sebastian Rosiński

Sebastian Rosiński

Logowanie najczęściej kojarzy się z dostępem do banku, programu narzędziowego czy profilu na platformie social media. Logowanie może być także zastosowane w witrynach projektowych, konkursowych i pracowniczych do realizacji różnych procesów i zadań. W tym artykule pokażemy Ci, co i jak, może pojawić się po zalogowaniu w tzw. sekcji VIP serwisu, jeżeli korzystasz z technologii netPR.pl.

Każde logowanie to wprawdzie utrudnienie w dostępie do witryny, ale zarazem konieczny jej element, jeżeli inne informacje oraz udział w różnych procesach chcemy zapewnić różnym grupom odbiorców czy nawet indywidualnym użytkownikom. Sam proces logowania jest niczym innym jak uwierzytelnianiem i identyfikacją użytkownika w celu zapewnienia dostępu do przeznaczonych dla niego informacji, zasobów oraz procesów. 

Zastosowanie logowania w witrynach internetowych 

Zalogowanie się w witrynie internetowej zwykle umożliwia dostęp do niepublicznych, ekskluzywnych treści. Mogą to być np. informacje wewnętrzne, zbiory plików do pobrania czy dostęp do wideo. W ten sposób możliwy jest też dostęp do procesów takich jak np. udział w konkursie przez dostęp do zestawu odpowiednich formularzy konkursowych. To, co dostępne po zalogowaniu może być różne nawet dla indywidualnych użytkowników.

Elementy, strony i grupy stron dostępne dla zalogowanych

Rozwiązania netPR.pl pozwalają na ustawienie dostępu ograniczonego do:

 • pojedynczego elementu na stronie 
 • pojedynczej strony/podstrony (strona w serwisie o unikalnym adresie URL)
 • grupy powiązanych lub niezależnych stron

Dostęp do pojedynczego elementu na stronie

Osoba odwiedzająca stronę może widzieć określoną sekcję publikacji, sekcję wideo, formularz kontaktowy i każdy dowolny element, jaki powstanie w witrynie. O ile nie są to zasoby zewnętrzne z ograniczeniem dostępu ustawionym poza witryną, np. prywatne treści w serwisie You Tube.

Dostęp do jednej strony

Dostęp do pojedynczej strony daje możliwość zbudowania większej części niepublicznych zasobów. Może to być np. strona promująca wydarzenie z formularzem zapisu, ankieta skierowana do dowolnej grupy odbiorców. 

Co więcej, za pomocą indywidualnych formularzy z mechanizmem logowania do witryny można przeprowadzić profesjonalny, wieloetapowy konkurs, który odbędzie się w pełni przy użyciu tylko jednego narzędzia. No może oprócz wręczenia nagród 🙂

Dostęp do grupy stron, czyli potencjał na miniserwis

W witrynie firmowej można przygotować całą gałąź tematyczną stron dostępną wyłącznie dla wybranych zalogowanych odbiorców. Daje to możliwość przygotowania bardziej rozbudowanych zasobów, czy nawet bazy wiedzy.

Grupa stron w serwisie internetowym może pomóc także w aktualizowaniu/rozbudowie serwisu. Można tworzyć w pełni funkcjonalne wersje demonstracyjne do pokazania w ramach już działającego serwisu. 

Sposoby udzielania dostępu

Dostęp do pojedynczego elementu strony może być nadany na podstawie:

 • przynależności do profilu, np. dziennikarz, pracownik, kontrahent
  (profile mogą być tworzone w sposób w pełni dopasowany do potrzeb serwisu) 
 • przynależności do listy
 • bycia konkretną osobą

Przynależność do profilu

Profilem w rozwiązaniach netPR.pl nazywamy podzbiór lub inaczej grupę użytkowników serwisów, których łączy jakaś cecha, dla której chcemy różnicować przekaz i dostęp do procesów. Czyli w praktyce oprócz dziennikarza czy pracownika może to być profil „Współpracujący architekci”, czy  „Uczestnicy konkursu”. Grupa z określonym profilem posiada charakterystyczny dla niej indywidualny zestaw danych.

Dostęp do treści na podstawie posiadanego profilu pozwala na najszersze udostępnienie materiałów. Każda osoba w bazie o określonym profilu uzyska dostęp do treści dostępnych po zalogowaniu. Daje to możliwość udostępniania wybranych treści np. dziennikarzom, subskrybentom, pracownikom itd.

Przynależność do listy

Listy w module kontaktów pozwalają na ich grupowanie w ramach poszczególnych profili. Mogą być wykorzystane do realizacji wysyłek mailowych oraz nadawania dostępów do zasobów serwisu.

Cechy list:

 • mogą zawierać kontakty z wielu profli
 • są odpowiednikami arkuszy programu Excel, czy katalogów
 • pozwalają na grupowanie kontaktów wedle dowolnych kryteriów
 • posiadają mechanizm udostępniania pozwalający na samodzielne dodanie się kontaktu do listy

Mechanizm logowania może być aktywny dla kontaktów ze wskazanych profili.
Obowiązuje dowolność wyboru — można ustawić dowolne listy w nieograniczonej ilości.    

Dostęp dla wskazanych rekordów - VIP-y

Mechanizm logowania do witryny daje możliwość uprzywilejowania wskazanych osób.
Określony odbiorca może otrzymać treść przeznaczoną tylko dla niego. 

Logowanie w witrynie a formularze kontaktowe

Formularze kontaktowe w systemie netPR.pl dają ogromne możliwości indywidualnego dostosowania ().
Logowanie dodaje kolejne funkcjonalności:

 • identyfikowalne indywidualne wypełniania (jako zalogowany użytkownik)
 • powiązane sesje wypełnień (zgrupowane wypełnienia z jednego konta)
 • komentowanie/ocenianie sesji wypełnień (zostawianie śladu działania w związku z poszczególnymi wypełnieniami)
 • wypełnienia powiązane z profilem (informacja o wypełnionych formularzach w interakcjach kontaktu)

Indywidualne wypełnienia formularza pozwalają zidentyfikować osobę, która wypełniła formularz. Nie musiała ona podawać np. adresu e-mail - za jego pomocą wcześniej się zalogowała.

 

Zrzut ekranu 2023-01-10 o 13 44 31

 

Powiązane sesje wypełnień sprawdzą się w przypadku kiedy potrzebne jest kilkukrotne wypełnienie tego samego formularza przez jedną osobę. Będą szczególnie pomocne w przypadku wieloetapowych konkursów.

 

Zrzut ekranu 2023-01-10 o 13 44 55Komentowanie/ocenianie sesji wypełnień pozwala z kolei na wewnętrzną komunikację w związku z obsługą formularza. Daje możliwość ocenienia zgłoszenia konkursowego, czy pozostawienia komentarza o podjętym działaniu w związku z konkretną odpowiedzią.

Zrzut ekranu 2023-01-10 o 13 45 12

Zaprezentowaliśmy tylko przykładowe możliwości, jakie daje logowanie do witryny i postaraliśmy się zaprezentować elastyczność tego narzędzia. To właśnie duże pole manewru w zakresie indywidualnego dostosowywania narzędzi jest jednym z największych atutów technologii rozwijanej przez netPR.pl

 

Przy okazji przypominamy wcześniejsze wpisy dotyczące formularzy:

 1. Formularz zapytania, kontaktu, ankieta czy zgłoszenie do konkursu? Nieważne jaki. Każdy wyklikasz w 5 minut.
 2. Budujemy formularz zapisu na wydarzenie i potwierdzamy obecność uczestników
 3. Budujemy formularz subskrypcji i pozyskujemy dane

Masz pomysł na sekcję z logowaniem w swojej witrynie?

Zastanawiasz się, czy logowania do witryny sprawdzi się u Ciebie?

Napisz do nas na support@netpr.pl i przedstaw swoją koncepcję a zobaczymy, co da się zrobić 🙂

 

 


netPR.pl spółka z o.o.  jest firmą technologiczną, która pomaga wdrażać rozwiązania w chmurze. Udostępnia oprogramowanie efektywne biznesowo i gwarantujące bezpieczeństwo. Umożliwia ono tworzenie i utrzymywanie w ruchu portali firmowych i grup witryn produktowych, aktywnie wspomagając komunikację firm i marek. Technologia pozwala na gromadzenie danych z zachowaniem compliance. Umożliwia budowę najlepszych w Europie newsroomów, systemów prasowych i serwisów relacji inwestorskich.

Wysokie standardy oferowanych rozwiązań netPR.pl potwierdziła międzynarodowymi certyfikatami:  ISO/IEC 27001:2013, ISO/IEC 27017:2015 oraz ISO/IEC 27018:2019, dotyczącymi  bezpieczeństwa przetwarzania informacji (w tym danych osobowych) w chmurze.

Oprogramowanie spełnia wymagania korporacyjne, ale jest dostępne dla każdej firmy.

Zobacz na nasze certyfikaty